تحقیق در مورد فیزیک اتمی 15 ص - تحقیق مقاله پروژه
تحقیق در مورد فیزیک اتمی 15 ص
تحقیق در مورد فیزیک اتمی 15 ص

تحقیق در مورد فیزیک اتمی 15 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : وورد نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد صفحه : 15 صفحه  قسمتی از متن .doc :    فیزیک اتمی مقدمه فيزيك اتمي- مولكولي كه مربوط به فيزيك جديد است از زماني متولد شد كه دانشمندان متوجه شدند كوچكترين جزء در طبيعت اتم نيست بلكه اتم از اجزاي كوچكتري به نام الكترون‌ها و هسته تشكيل شده است. يعني اتم از هسته‌اي تشكيل شده است كه الكترون‌هايي در اطراف آن مي‌گردند  فيزيك اتمي به بررسي نقل و انتقال‌هاي الكترون‌هاي اطراف هسته مي‌پردازد و خواص آنها را مورد بررسي قرار مي‌دهد. يعني ما در فيزيك اتمي كاري به اين نداريم كه هسته از چه تشكيل شده است بلكه هسته برايمان مركزي با بار مثبت است و بيشتر توجه ما جلب الكترون‌هاي اطراف هسته مي‌شود سابقه ی تاریخی مطالعه روي عنصرها به حدود ۲۵۰۰ سال پيش برمي گردد. دالتون در سال 1807 با استفاده از واژه يوناني اتم که به معناي تجزيه ناپذير است ، ذره هاي سازنده عنصرها را توضيح داد. اگر چه امروز مي دانيم که اتمها خود از ذرات کوچکتري تشکيل شده اند، اما هنوز باور داريم که اتم کوچکترين ذره اي است که خواص شيميايي و فيزيکي يک عنصر به آن بستگي دارد. جان دالتون نظريه اتمي ماده را به شرح زير مطرح كرد : تمام عنصرها از اتم تشكيل شده‌اند . اتمها ذراتي تقسيم‌ناپذير و تخريب ناپذيرند همه‌ي اتم‌هاي يك عنصر از لحاظ جرم و خواص شيميايي يكسان‌اند, اما اتم‌هاي عنصرهاي مختلف , جرم و خواص شيميايي متفاوت دارند . يك...

تحقیق در مورد فیزیک اتمی 15 ص

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات


دسته بندی : وورد


نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )


تعداد صفحه : 15 صفحه
 قسمتی از متن .doc : 


 


فیزیک اتمی


مقدمه


فيزيك اتمي- مولكولي كه مربوط به فيزيك جديد است از زماني متولد شد كه دانشمندان متوجه شدند كوچكترين جزء در طبيعت اتم نيست بلكه اتم از اجزاي كوچكتري به نام الكترون‌ها و هسته تشكيل شده است. يعني اتم از هسته‌اي تشكيل شده است كه الكترون‌هايي در اطراف آن مي‌گردند


 فيزيك اتمي به بررسي نقل و انتقال‌هاي الكترون‌هاي اطراف هسته مي‌پردازد و خواص آنها را مورد بررسي قرار مي‌دهد. يعني ما در فيزيك اتمي كاري به اين نداريم كه هسته از چه تشكيل شده است بلكه هسته برايمان مركزي با بار مثبت است و بيشتر توجه ما جلب الكترون‌هاي اطراف هسته مي‌شود


سابقه ی تاریخی


مطالعه روي عنصرها به حدود ۲۵۰۰ سال پيش برمي گردد. دالتون در سال 1807 با استفاده از واژه يوناني اتم که به معناي تجزيه ناپذير است ، ذره هاي سازنده عنصرها را توضيح داد. اگر چه امروز مي دانيم که اتمها خود از ذرات کوچکتري تشکيل شده اند، اما هنوز باور داريم که اتم کوچکترين ذره اي است که خواص شيميايي و فيزيکي يک عنصر به آن بستگي دارد.


جان دالتون نظريه اتمي ماده را به شرح زير مطرح كرد :


تمام عنصرها از اتم تشكيل شده‌اند . اتمها ذراتي تقسيم‌ناپذير و تخريب ناپذيرند


همه‌ي اتم‌هاي يك عنصر از لحاظ جرم و خواص شيميايي يكسان‌اند, اما اتم‌هاي عنصرهاي مختلف , جرم و خواص شيميايي متفاوت دارند .


يك تركيب شيميايي از به هم پيوستن اتم‌هاي مختلف با نسبت‌هايي كه اعداد صحيح و كوچك‌اند , تشكيل مي‌شود


يك واكنش شيميايي تنها شامل تركيب , تفكيك يا نوآرايي اتم‌هاست به بيان ديگر , اتم‌ها در جريان يك واكنش شيميايي نه به وجود مي‌آيند و نه از بين مي‌روند .


در حال حاضر مي‌دانيم كه جزء بسيار ناچيزي از ماده در يك واكنش شيميايي قابل تبديل به انرژي بوده و از اين‌رو به جاست كه از قانون "بقاي جرم و انرژي " صحبت كنيم . همچنين تئوري دالتون نارسايي‌هايي دارد و براي مثال او به وجود مولكول چند اتمي از قبيل H2 و O2 براي يك عنصر پي نبرد و كوچك‌ترين ذره‌ي همه‌ي عناصر را اتم‌هاي منفرد پنداشت . همچنين آزمايش‌ها نشان داده‌اند كه همه‌ي اتمهاي يك عنصر دقيقاً جرم يكسان ندارند . اما با تغيير واژه‌ي "جرم" به "جرم اتمي ميانگين" مي‌توان تئوري دالتون را به كار برد .


جان دالتون بر اساس تئوري اتمي خود قانون دومي را بيان كرد كه مبتني بر داده‌هاي آزمايشي نبود . اين قانون به عناصري مربوط مي‌شود كه با هم بيش از يك ماده‌ي مركب ايجاد مي‌كنند . بنابر قانون دوم دالتون "نسبت جرم‌هايي از يك عنصر را كه به جرم معيني از عنصر ديگر تركيب مي‌شوند . مي‌توان با اعداد صحيح كوچكي بيان كرد . " اين گزاره را قانون "نسبت‌هاي چندگانه" مي‌نامند .


 الکترون نخستين ذره زير اتمي


اجراي آزمايشهاي بسياري با الکتريسته ، مقدمه اي براي شناخت ساختار دروني اتم بوده است. کشف الکتريسته ساکن، وقوع واکنش شيميايي به هنگام عبور جريان برق از ميان محلول يک ترکيب شيميايي فلزدار (الکتريسته يا برقکانت) ، و آزمايشهاي بسيار روي لوله ي پرتو کاتدي منجر به شناخت الکترون شد. لوله پرتو کاتدي لوله اي شيشه اي است که بيشتر هواي آن خارج شده است.در دو انتهاي اين لوله دو الکترود فلزي نصب شده است . هنگامي که يک ولتاژ قوي بين اين دو الکترود اعمال شود ، پرتوهايي از الکترود منفي (کاتد) به سمت الکترود مثبت (آند) جريان مي يابد که به آن پرتوهاي کاتدي مي گوين. اين پرتوها بر اثر برخورد با يک ماده ي فلوئور سنت نور سبز رنگي ايجاد مي کنند. تامسون موفق شد نسبت بار به جرم الکترون را به کمک اين آزمايشها اندازه گيري کند.پس از آن رابرت ميليکان توانست مقدار بار الکتريکي الکترون را اندازه بگيرد. به اين ترتيب جرم الکترون نيز با کمک نسبت بدست آمده تامسون محاسبه شد. 


 بار الکترون کلون و جرم الکترون  کیلوگرم است.


 پرتو زايي


در حالي که تامسون روي پرتوهاي کاتدي آزمايش می کرد، هم زمان بکرل فيزيک داني که روي خاصيت فسفر سانس مواد شيميايي کار مي کرد با پديده ي جالبي روبرو شد. اين پديده پرتوزايي و مواد داراي اين خاصيت، پرتوزا ناميده شد.


بعد از آن رادرفورد به اين موضوع علاقه مند شد و پس از سالها تلاش فهميد، اين تابش خود ترکيبي از سه نوع تابش مختلف آلفا ، بتا، و گاما مي باشد.


مدل اتمی تامسون


تامسون پس از کشف الکترون ساختاري براي اتم پيشنهاد کرد که در آن الکترون ها با بار منفي در فضاي ابر گونه با بار مثبت پراکنده اند و جرم اتم را مربوط به جرم الکترون ها  مي دانست ، حال آنکه فضاي ابرگونه مثبت را بدو ن جرم مي دانست.


یکی از موارد بسیار مهمی که یک مدل اتمی باید توضیح دهد، مسئله جذب و تابش انرژی توسط الکترونها است. در مدل اتمی تامسون الکترونها در مکانهای تعادلشان ثابت می مانند. در اتمهای برانگیخته، مانند اتمهای اجسام در دمای زیاد، الکترونها حول مکانهای تعادلشان ارتعاش می کنند. چون نظریه الکترومغناطیس کلاسیک پیشگویی می کند که یک ذره باردار، هنگامی که دارای شتا است، مانند الکترون مرتعش، تابش تابش الکترومغناطیسی گسیل می دارد، درک کیفی تابش


قیمت: 7,500 تومان

پس از پرداخت لینک دانلود محصول در اختیار شما قرار میگیرد و میتوانید آن دانلود کنید، همچنین لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می شود.

سایر محصولات :

تحقیق درباره نظارت بر کار افراد


تحقیق درباره نظریه اسلام در مدیریت منابع انسانی


تحقیق درباره نظریه اقامه حدود فرضیه نیابت حقیقی از مهدی در قضاء


تحقیق درباره نظریه متعالی بودن زبان قرآن


تحقیق درباره یکپارچه سازی و پاک سازی دیسک


تحقیق درباره اجزای اضافی نسبت به فضای tier, 3 در فضای n,tier چه لایه هایی هستند به چه علت به وجود آمده و مزیت آن چیست


تحقیق درباره دگر سانی هیدروتر مال و کانی سازیهای مرتبط با آن در منطقه هشجین


تحقیق درباره هیبریدها


تحقیق درباره هیدروژن و پیل سوختی


تحقیق درباره هنر در نخستین سالهای اسلام


تحقیق درباره هنر نقاشی در دوران معاصر


تحقیق درباره نظریه مولکولی تکامل


تحقیق درباره درد عضو مجازی


تحقیق درباره درمان بیماریها با گیاهان دارویی


تحقیق درباره روسازی خیابان


پاورپوینت درباره تحلیل و شناسایی رفتار انتشار کرم های کامپیوتری


ورد درباره تحلیل و شناسایی رفتارهای انتشاری کرم ها


تحقیق درباره نظریه انتظار


تحقیق درباره نبوت


تحقیق درباره نظریه های کارل مارکس


پاورپوینت درباره پدافند غیر عامل


تحقیق در مورد شغل پليس


پاورپوینت در مورد نجوم در اسلام


تحقیق در مورد نبوت


تحقیق در مورد پروژه میدان شهدا 12 ص


پروژه درباره تست وکارایی نرم افزار توسط برخی از ابزارهای Jmeter و معرفی کامل جیمیتر و ابزارهای آن


تحقیق در مورد پنبه 16 ص


تحقیق در مورد کاربرد چوپ در ساختمان و پله ها رشته عمران


پاورپوینت در مورد قانون برگزاری مناقصات و آیین نامه های اجرایی


تحقیق در مورد کارگزینی


پاورپوینت درباره مهارت های ارتباط زناشویی


پروژه در قالب پاور پوینت درباره اجرای کوئری همراه کوئری بهینه شده آن در جیمیتر و مقایسه آن ها


پاورپوینت درباره بیماریهای خودایمنی


تحقیق در مورد پي يردو فرما 25 ص


تحقیق در مورد تاجر


پاورپوینت در مورد بررسی پیش نویس لایحه قانون جامع مدیریت شهـری (2)


پاورپوینت درباره مقايسه ABM و ABC


پاورپوینت درباره کمیته حسابرسی


پاورپوینت درباره گزارش حسابرس در حسابرسی موارد خاص


پاورپوینت درباره اصول پدافند غیرعامل


پاورپوینت درباره پدافند غیر عامل


پروژه درباره تست وکارایی نرم افزار توسط برخی از ابزارهای Jmeter و معرفی کامل جیمیتر و ابزارهای آن


پاورپوینت در مورد قانون برگزاری مناقصات و آیین نامه های اجرایی


پاورپوینت درباره مهارت های ارتباط زناشویی


پاورپوینت در مورد نجوم در اسلام


تحقیق در مورد فیزیک اتمی 15 ص


پاورپوینت درباره بیماریهای خودایمنی


تحقیق در مورد کارگزینی


پاورپوینت در مورد بررسی پیش نویس لایحه قانون جامع مدیریت شهـری (2)


تحقیق در مورد تاجر


پاورپوینت درباره جاذبه های تاریخی فرهنگی طبیعی استان کرمانشاه، تشریح یکی از دروس جغرافیای دبیرستان


پاورپوینت درباره انگیزش و هیجان


پاورپوینت درباره دارو


تحقیق درباره زندگینامه شهید حاج حسین خرازی


تحقیق درباره نگاهی گذرا به عالم(ذر)موطن عهد و میثاق آدمیان


تحقیق درباره مدار یکسو کننده


تحقیق درباره بررسي کاستی نظام آموزشی فعلی


پاورپوینت درباره گزارش حسابرس در حسابرسی موارد خاص


تحقیق درباره PGD


پاورپوینت درباره رمزنگاریکلمات کلیدی :مدل اتمی تامسون الكترون‌هاي اطراف هسته کنند تامسون موفق مي‌كنند بنابر قانون اين آزمايشها اندازه آزمايشها اندازه گيري سبز رنگي ايجاد شده است تشكيل شده مدل اتمی جرم الکترون واكنش شيميايي خواص شيميايي اعداد صحيح فيزيك اتمي پرتو کاتدي بيان كرد شيميايي الکترون دالتون تامسون تشكيل اتم‌هاي کاتدي الکترود تركيب تئوري تحقیق در مورد فیزیک اتمی 15 ص مدل اتمی تامسون الكترون‌هاي اطراف هسته کنند تامسون موفق مي‌كنند بنابر قانون اين آزمايشها اندازه آزمايشها اندازه گيري سبز رنگي ايجاد شده است تشكيل شده مدل اتمی جرم الکترون واكنش شيميايي خواص شيميايي اعداد صحيح فيزيك اتمي پرتو کاتدي بيان كرد شيميايي الکترون دالتون تامسون تشكيل اتم‌هاي کاتدي الکترود تركيب تئوري
سایر محصولات