طراحی سربرگ چیست

سربرگ چیست

سربرگ یه تیکه کاغذه که معمولا تو سایز های A4 یا A5 چاپ میشه و ازش برای نامه نگاری های رسمی استفاده میشه.در واقع سربرگ یکی از عناصر اصلی اوراق اداری یک شرکته. یکی از ویژگی های منحصر به فرد سربرگ، وجود لوگو هست که سربرگ مورد نظر رو به عنوان یک شاخص در نظر می گیره و به نوعی نشان دهنده هویت شرکته.

سربرگ
سربرگ

امروزه تو هر اداره، سازمان و شرکتی که مراجعه کنید، سربرگ مخصوص به همان مجموعه را میبینید. در واقع یکی از ویژگیهای منحصر به فرد یک مجموعه داشتن سربرگه . جالبه بدونید: سربرگ یه مشخصه های اصلی داره مثل : لوگو ، نام شرکت، زمینه فعالیت، تاریخ، شماره ، پیوست و آدرس که در همه سربرگ ها به چشم می خوره. یکی از کاربردهای سربرگ اینه که علاوه بر نامه های رسمی می تونه برای صدور پیش فاکتور و حتی نوشتن قراردادها هم استفاده بشه، از این رو یکی از ابزارهای ضروری محسوب می شه.

هر کسب و کاری چه کوچیک باشه چه بزرگ، بصورت مغازه باشه یا شرکت و یا یه سازمان منطقیه که نامه هاشو تو سربرگ مخصوص خودش تایپ کنه و به جایی که میخواد ارسال کنه.فکر کنید شما میخواید یه نامه یا درخواست بنویسید برا یه ارگانی،مسلما جالب نیست تو یه برگه سفید اونم دست نوشته ای این کارو بکنید، این کار با تایپ کردن تو یه سربرگ پرستیژ شما و کارتون هم بالا میبره.از طرف دیگه اون شخص یا ارگانی که نامه ی شما رو اینجوری رسمی میبینه بیشتر راغبه که کارتون رو انجام بده.

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس