7 مهارت یک طراح گرافیک خلاق

اصطلاح طراحی چنان معنایی در دل خود نهفته دارد که هر بار شخصی آن را به زبان می آورد یا بدان فکر می کند، افکار به سمت و سویی می رود که گویی با خلاقیت در کار مرتبط است. خوب، هیچ شکی در این نیست، اما یک طراح گرافیک یا گرافیک دیزاینر خلاق سرنوشت خود را کامل نخواهد کرد مگر اینکه کمی افکار خلاقانه و نو را در طراحی های خود به کار گرفته باشد.

طراحی چیست؟

طراحی مفهومی زیباشناختی و شکل دادن به چیزهایی است که در صنایع بسیاری مانند مد، فن آوری، معماری و غیری به کار گرفته می شود، بنابراین ما می توانیم در هرچیزی که هر روز در مقابل دیدگان ما قرار می گیرد تازگی و زیباشناسی را داشته باشیم.

طراحی قدرت بالایی را برای تبدیل یک شی به یک اثر هنری شگفت انگیز و از نظر دیداری خوشنود کننده مورد استفاده قرار می دهد و هیچ کس نمی تواند با چالش هایی که طراحی پیش روی فرد قرار می دهد روبرو شود. برای تبدیل شدن به یک طراح گرافیک خلاق، مهم است که به هر ذره از خلاقیت اجازه جاری شدن در ذهن را بدهید.

وقتی نوبت به کسب و کار می رسد، طراحی چیزی است که شناخت چشم اندازهای کسب و کار را آسان می کند. برای اینکه شرکتی تبدیل به یک برند شوند، این طراحی است که در آینده تبدیل به هویت شرکت می شود.

چه چیزی یک طراح گرافیک خوب را می سازد؟

در هنگام آفرینش یک طرح، مهم است که فرد حساسیت ساختن یک طرح خلاقانه که نه تنها رنگارنگ و خوش منظر است را درک کند که باید تمامی جنبه هایی که آن طرح را برای همه قابل درک می سازد را نیز در نظر گرفته و رعایت کند. یک طراحی خوب بر اساس دو تفکر زیر شکل می گیرد:

  • چطور به نظر می رسد

اگر طرحی که شما طراحی کشیده اید جنگی بزرگ از سردرگمی است، انتظار نداشته باشید که ترجیح داده شود، زیرا هیچ کس آنقدر زمان ندارد که طرح شما را جلوی خودش بگذارد و آن را مطالعه کند. طرح شما باید ساده باشد. آیا باید پیچیده هم باشد؟ بله، اما پیچیدگی باید طوری باشد که وقتی شخص به طرح شما نگاه می کند معنای طرح شما را متوجه شوید، باید سادگی آن را ستایش کند.

  • چطور کار می کند

به کارایی می رسیم، حتماً دارید از خود می پرسید که طرح چطور کار می کند به چه معنا است. خوب، ساده است. آیا طرح شما باعث می شود کسانی که آن را نگاه می کنند، طرح را به خاطر سپرده و آن را به یاد بیاورند؟ آیا طرح را به یاد می آورید؟ اگر بله، پس طرح شما کارگر بوده است. اگر طرح خلاقانه و جدید است، پس به یاد آوردنش برای کسی که آن را می آورد آسان است. طرح های اصلی طرح هایی نیستند که چیزهای زیادی در آن اتفاق افتاده است، بلکه طرح هایی هستند که کوچکترین خلاقیت ممکن را دارند و روشن ترین پیام را ارئه می دهند.

طراح گرافیک کیست؟

آسان است. همانطور که از اسم آن هم بر می آید طراح کسی است که طراحی می کند و احتمالاً این همان چیزی است که همه دوست داریم اینطور فکر کنیم. اما اگر دقیق تر به آن فکر کنید، فکر نمی کنید که طراح کار هنری نیز انجام می دهد کسی که یک طرح زیبا، قابل درک و شگفت انگیز را ارائه می دهد؟

  طراح ها باید با آخرین روندها و به روز رسانی های روش های طراحی در بازه های زمانی کوتاه کار کنند. مردم، از جمله طراحان، باید بخشی از زندگی هر روز آن ها باشند، چیزی که در این مقاله بیشتر بدان می پردازیم.

آیا طراحی خلاقانه تنها از طریق مدارس طراحی فراگرفته می شود؟

بسیاری از افراد رشته های طراحی را انتخاب می کنند، و در یک مدت زمان 4 ساله، مهارت های خود به عنوان یک طراح گرافیک را صیقل می دهند و کار خود را شروع می کنند. اما افرادی که تحصیلات طراحی مناسب را انتخاب نمی کند چی، آیا آن ها می توانند طراحی را یاد بگیرند؟ خوب، بله، قطعاً می توانند. برای درک بهتر می توانید طراحی را در خانه یاد بگیرید، و باید موارد زیر را گام به گام انجام دهید:

  1. نحوه طرح زدن را یاد بگیرید

برای اینکه یک طراح خلاق شوید، اولین چیزی که باید یاد بگیرید طرح زدن است. بسیار از افراد رویای تبدیل شدن به یکی از بهترین طراح هایی که تاریخ به خود دیده است را در سر می پرورانند، اما این افراد وقتی در می یابند که طراحی خلاقانه تمام چیزی است که در بازی طراحی به کار می آید و نه چیز دیگر، متوجه می شوند که همان کلاس های طراحی ابتدایی که در روزهای اول آن ها را نادیده می گرفتند به دردشان می خورد. بنابراین، بسیار مهم است که مهارت های طرح زدن خود را صیقل دهید.

  1. کار خود را آهسته آهسته با فوتوشاپ شروع کنید

پس از اینکه مهارت های طرح زدن خود را بهبود دادید نوبت به بخش مهم دیگری از طراحی می رسد که همان کار با فوتوشاپ است. چندین منبع خوب و قابل اعتماد برای فراگیری فوتوشاپ وجود دارد، از جمله فیلم های آموزشی یوتوب. جستجو کنید و ببینید که کدام یک از کانال های یوتوب بیشترین عضو و ثبت نام کننده را دارد و اینکه آیا درک و یادگیری فیلم های موجود در آن کانال آسان است یا خیر. در مورد فوتوشاپ، نباید عجله کنید بلکه باید آرام آرام شروع کنید. از آنجایی که فوتوشاپ شما را به دیگر برنامه های کاربردی طراحی پیشرفته هدایت می کند، بسیار مهم است که زمان بگذارید و با شروع مبانی فوتوشاپ تا آنجایی که می توانید به فوتوشاپ مسلط شوید.

  1. بفهمید که در چه چیزی مهارت دارید و خوب هستید

اصلاً بد نیست که روی مهارت هایی که در آن خوب هستید نیز وقت بگذارید و آن ها را بهتر و بهتر از پیش کنید. هر کس دارای جنبه هایی است که باعث می شود مهارت هایش بهتر از دیگران باشد. وقتی نوبت به طراحی می رسد، بهتر است منطقه امن خود را پیدا کرده و به آن بچسبید. به جای اینکه خود با چیزهای بسیار زیادی مشغول کنید فقط به یک چیز بچسبید. مثلاً اگر شنیده اید که مردم می گویند شما در ساختن لوگو خوب هستید و در عمق وجود خود باور دارید که لوگو سازی منطقه امن شما است پس به آن ادامه دهید. ما توصیه نمی کنیم که خود را از تجربه چیزهای دیگر کنار بکشید و اندازه منحنی یادگیری خود را به حداقل برسانید؛ ما تنها پیشنهاد می کنیم که در کاری که بیشتر تمایل به انجام آن دارید بهترین باشید.

  1. یک نمونه کار بسازید و مرتب آن را به روز رسانی کنید

تمامی لوگوها، طراحی گرافیک وب و برنامه های موبایلی که در هنگام یادگیری مهارت های طراحی خلق کرده اید برخی از بهترین طرح های شما را در بر می گیرند. پیشنهاد ما این است که اقدام به طراحی سایت کنید و نمونه کارهای خود را در آن بگذارید تا دیگران هم بتوانند به توانایی های و مهارت های شما پی ببرند. در گوگل ایده هایی را برای ایجاد فایل نمونه کارهای منحصر به فرد و فوق العاده جستجو کنید. و از همه مهمتر این مرتب این فایل را با آخرین نمونه کارهای خود به روز رسانی کنید، این مورد آخر را فراموش نکنید.


فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس